background

Reballing układów BGA

naprawa układów chipsetów BGA, grafiki, mostków

Wyślij laptopa do serwisu

Twój laptop nie wyświetla nic na matrycy?
Widzisz tylko "ciemność"?Image

Często w takim przypadku słychać jak dysk w laptopie pracuje, palą się diody na obudowie, a laptop czasami wydaje jakieś odgłosy dźwiękowe typu kilkukrotne pikanie.

Może to oznaczać awarię układu graficznego (układ BGA) Twojego laptopa. Nie martw się! Nasz serwis na pewno Ci pomoże w przypadku takiej awarii. Co robimy w przypadku uszkodzenia grafiki w laptopie? Są dwie metody naprawy układu graficznego - reballing połączeń (wymiana kulek pod układem BGA) lub wymiana układu chipsetu graficznego.

Reballing jest naprawą tańszą, nie zawsze możliwą, ale często skuteczną w przypadku sprawnych układów BGA. Należy podkreślić, że nie zawsze można zrobić reballing układu grafiki w laptopie!

Aby taka naprawa była skuteczna, wymianę kulek należy przeprowadzić w 100%, czyli zdjąć układ BGA, wymienić kulki na nowe oraz dokonać napraw ewentualnych uszkodzeń punktów lutowniczych na płytcie głównej pod układem i ponownie dokonać montażu układu na płycie. Nie wystarczy samo podgrzanie układu (różnymi metodami), jak ma to często miejsce w serwisach nie dysponujących odpowiednim sprzętem do napraw BGA.

O tym, czy istnieje możliwość reballingu w konkretnym przypadku naprawy, decydują nasi technicy po wyjęciu układu i ocenie możliwości zrobienia skutecznego reballingu. Jeśli jakość układu jest wątpliwa lub wiadomo, że układ może być uszkodzony lub wadliwy, wtedy jedynym skutecznym sposobem naprawy grafiki, jest wymiana tego układu na nowy egzemplarz.

Reballing jest skuteczną naprawą wielu innych układów BGA, które są montowane na płytach urządzeń elektronicznych. Zaliczają się do nich komputery samochodowe czy też komputery sterujące maszynami, urządzeniami stosowanymi w serwisach różnych branż i zakładach produkcyjnych.

W naszym serwisie skutecznie dokonujemy takich napraw, dzięki stacji lutowniczej BGA firmy JV ELECTRONICS SUMMIT 750. Dlatego też dajemy gwarancję na usługę reballingu.

Zapraszamy do serwisu, nie tylko z laptopami.

Tutaj wyślij uszkodzony laptop

Image

Dlaczego warto naprawiać laptopy w naszym serwisie?

  • - Posiadamy wieloletnie doświadczenie w naprawach komputerów i laptopów.
  • - Napraw dokonujemy profesjonalnymi urządzeniami.
  • - Przeprowadzamy szybką diagnozę usterki, najczęściej wstępna diagnoza jest dokonywana od ręki.
  • - Każdą naprawę konsultujemy z Klientem.
  • - Istnieje również możliwość odbioru laptopa do naprawy przez nasz serwis bezpośrednio z siedziby Klienta.
  • - Dajemy gwarancję na wykonane naprawy.

FAQ - zobacz częste pytania dotyczące serwisu sprzętu

Dowiesz się jak pracujemy, jak naprawiamy, gdzie dostarczyć sprzęt, kiedy płacisz za diagnozę, a kiedy masz ją w cenie itp.

Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

Pytania o serwis komputerowy

Tutaj wyślij uszkodzony laptop

background

Napisz jeśli masz jeszcze inne pytania odnośnie
reabllingu układów BGA

Staramy odpowiedzieć się na wszystkie w ciągu 24 godzin:

Napisz do nas lub po prostu zadzwoń, odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości.

Zadzwoń: 89 535 95 94